Top

Hava Temizleyici

Sağlık İçin Temiz Hava

Temiz hava sağlıklı ve uzun bir ömür için son derece önemlidir. Temiz olmayan havanın sağlık üzerindeki etkileri kısa vadede hissedilmezken, uzun vadede sağlığı tehdit edici boyuta ulaşır. Kalabalık ve kapalı mekanlarda alınan her nefes beraberinde, çıplak gözle görülmesi imkansız küçüklükteki pek çok alerjen, mikroorganizma ve bakterinin vücuda taşınmasına sebep olur. Özellikler kapalı ve yeterince havalandırılmayan mekanlarda solunan kirli hava içindeki gizli yerine ulaşır. İşte tam da bu noktada temiz hava solumanın önemi devreye girer. Soluduğumuz havanın kalitesi vücudumuzda yer alan organların fonksiyonlarını birebir etkilemektedir. Temiz havada geçirilen zamanın kişinin yalnızca fiziki sağlığı üzerinde değil, ruh durumu, uyku düzeni ve beyin faaliyetleri üzerinde de birçok faydası bulunmaktadır.

Ortak yaşam alanlarımız olan evlerimizin yanı sıra restoran, ofis, kreş, kuaför, hastane, muayenehane, fabrika, mağaza, AVM, sinema gibi insanların bir arada bulunduğu ve sürekli sirkülasyonun olduğu kapalı ortamların hava kalitesinin sağlanmasında artık yeni uygulamalar gerekecektir.

Sağlık İçin Temiz Hava

Neffesin Temiz Hava Teknolojisi

Temiz ve sağlıklı hava sunmak üzere piyasada yaygın olarak kullanılan hava temizleyiciler klasik filtreleme teknolojisine sahiptirler. NEFFES güvenle nefes aldıran üstün teknolojisiyle bakteri, alerjen ve diğer mikroorganizmalara karşı son derece etkili bir hava temizleyicidir.

NEFFES Hava Temizleyici 4'lü filtre yapısıyla, ortam havası içerisindeki bakterilerin DNA - RNA yapı zincirlerini bozarak, toz, polen, bakteri kaynaklı (Astım, Alerji vb.) hastalıkları engeller.

Neffesin Temiz Hava Teknolojisi
Yüksek Verimli, Düşük Enerji Tüketimli Fan

Yüksek Verimli, Düşük Enerji Tüketimli Fan

5 farklı hava debisi için ayarlanabilir, en yüksek motor teknolojisine sahip EC motorlu fandır. Düşük ses seviyeli ve yüksek verimlidir. Ağır ve sürekli çalışma koşulları için tasarlanmıştır.

Hava Akış Modeli

NEFFES, Hesaplamalı Akışkanlar Analizi ile en sağlıklı hava akışını oluşturmak için tasarlanmıştır. Özel tasarım hava çıkış nozullarıyla, üstten üfleme, alttan em iş sağlayarak, ortamdaki tüm partikülleri aşağıya yönlendiren ve bulaş riskini en aza indiren benzersiz bir tasarıma sahiptir. Her ortamda en sağlıklı ve en güvenilir hava akış modeli sağlanmıştır.

Hava Akış Modeli
HEPA Filtre

HEPA Filtre

Ameliyathane gibi çok hassas yerlerde kullanılan, zararlı organizmaları % 99,95 oranında temizleyen filtredir. Kirliliğini otomatik olarak ölçen sistemle donatılan NEFFES ünitesi, filtrenizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini size, ışıklı bir alarm göstergesiyle söyleyecektir. NEFFES'te kullanılan bu filtre standart ebatlarda olduğundan, ihtiyaç halinde dışarıdan da uygun maliyetlerle yenisi satın alınarak değişimi kolaylıkla sağlanabilir. NEFFES’in sahip olduğu HEPA filtre, son derece etkili olan H 13 sınıfında yer almaktadır.

Antimic Kaplı Ön Filtre

10 µm(mikrometre)’den büyük partikülleri tutan Hijyenik kaplama uygulanmış ön filtreye sahiptir. Kaset tipidir. Kolayca takılıp çıkartılabilir. Ayrıca yıkanabilir özellikte olup, uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Antimic Kaplı Ön Filtre

UV-C Ultraviyole Sterilizasyon Sistemi

UV-C Germicidal Lambalar, Ultraviyole ışığın, zararlı mikroorganizmaları yok etmede en etkili çeşidi olan 250-264 nanometre ışık dalga boyunu yayarak dezenfeksiyon uygulamalarında kullanılırlar. NEFFES içerisinde kullanılan bu sistem, kararlı ışınımıyla Ozon (O3) üretmeyen, en sağlıklı ve güvenilir havayı sunar. UV-C Germicidal lambanın 9.000 saat kullanım ömrü vardır. Ünite üzerinde UV-C lambanızın değişim zamanının geldiğini gösteren ışıklı bir alarm sistemi mevcuttur. NEFFES hava temizleme cihazı içerisinde UV-C lambanın bulunduğu bölmede kullanılan yüksek yansıtma özelliğine sahip alüminyum yansıtıcı levhalar ile UV-C lambanın etkinliği % 64 artırılmıştır.

Karbon Filtre

Sigara dumanı, yemek kokusu gibi kötü kokuları ve havadaki zararlı kimyasal gazları yok eder.

Karbon Filtre

Güvenle Nefes Aldıran Üstün Teknoloji